Jak przyspieszyć połączenie internetowe - Spambox.PL

Jak przyspieszyć połączenie internetowe - Spambox.PL
Opublikowany : 22 Oct 2022

Jak przyspieszyć połączenie internetowe - Spambox.PL

Szybki internet był luksusem w przeszłości, kiedy ciężkich użytkowników było bardzo mało, ludzie głównie sprawdzali e-maile lub używali do przeglądania internetu w sposób ogólny, wysokiej jakości strumieniowe przesyłanie wideo nie istniało i były rzadkie przypadki strumieniowego przesyłania wideo.

Większość wysokiej klasy użytkowania Internetu była ograniczona do firm i wielkich organizacji, podczas gdy zwykli użytkownicy byli zadowoleni z niskich prędkości, które otrzymywali.

Jednak to była rzecz w odległej przeszłości, ponieważ dziś użytkownicy wymagają wysokiej prędkości dla różnych zadań, takich jak wysokiej jakości strumieniowe wideo, gry online, duże pliki do pobrania i wysłania, i bezproblemowe połączenia wideo.

Wszystkie te funkcje wymagają szybkiego internetu i możemy założyć, że ten trend korzystania z szybkiego internetu pochodzi z ewolucji technologii, która uczyniła dostęp do internetu szybszym, tańszym i szerzej dostępnym dla społeczeństwa.

Ale potrzeba szybkiego Internetu jest bardziej kluczowe dzisiaj niż kiedykolwiek wcześniej, co jest głównie ze względu na pandemii i jej następstw, które spowodowały blokady i ograniczone ludzi do swoich domów.

W czasach takich jak te, internet był jedynym globalnym środkiem komunikacji, który sprawił, że ludzie łączą się ze sobą z bezpieczeństwa swoich domów. 

Teraz ludzie korzystają z Internetu do pracy w domu, online system edukacji ma swoje podstawy w Internecie, środki rozrywki, w tym aplikacje strumieniowe, gry online działa przez szybki Internet, a teraz żyjemy w epoce Internetu rzeczy, co oznacza, że urządzenia, takie jak nasze systemy bezpieczeństwa, kamery, asystentów domowych i systemów alarmowych awaryjnych działają w Internecie, dlatego szybki Internet jest wymagane, aby zrobić wszystkie te rzeczy dzisiaj.

Problemy z wolnym internetem

Według szacunków Banku Światowego liczba osób, które nie są podłączone do szybkiego internetu, osiągnie 4 miliardy w 2035 roku i 7 miliardów w 2050 roku, a w 2040 roku liczba ta ma wynieść około 2 miliardów, jeśli obecne trendy się utrzymają.

Szybki Internet jest koniecznością, a nie luksusem, jest niezbędny dla edukacji, opieki zdrowotnej, tworzenia miejsc pracy, rozwoju biznesu i dla każdego kraju, aby mieć dobre rządy, to dlatego, że informacja jest siłą, a wiedza jest bogactwem.

A Internet jest dla nas najlepszym narzędziem do osiągnięcia tego celu. Ludzie potrzebują dostępu do właściwych informacji, we właściwym czasie i za pomocą właściwych narzędzi.

Ponieważ jednak większość ludzi przechodzi również przez kryzys finansowy, rozwiązanie to może być dla wielu mało realne.

Porady jak zwiększyć prędkość Internetu

Nikt nie lubi powolny internet i niestety dziś większość ludzi stoi przed tym problemem z powodu ogromnego obciążenia sieci. Jak większość ludzi z gospodarstwa domowego są obecne w domu z powodu blokady i są często podłączone do tej samej sieci to może zmniejszyć przepustowość i użytkownicy mogą czuć nieprzyjemne doświadczenie powolnej prędkości.

Plus większość ludzi nie są w stanie uaktualnić ich planu internetowego ze względu na problemy finansowe w czasach takich jak te opracowaliśmy przewodnik, który zawiera istotne wskazówki dotyczące tego, jak użytkownicy mogą nieco poprawić swoje połączenie internetowe bez konieczności uaktualnienia. 

Przejście na Ethernet


Dziś większość z nas jest przyzwyczajona do łączenia się bezprzewodowo z Internetem za pośrednictwem naszych sieci Wi-Fi. To nie zapewnia dodatkową wygodę w odniesieniu do przenośności i możliwość podłączenia wielu urządzeń do Internetu.

Chociaż istnieje jedna poważna wada w połączeniach bezprzewodowych, które jest to, że nie są one tak niezawodne pod względem stabilności połączenia, plus większość czasu ludzie korzystają z bezprzewodowego Internetu w tych częściach domu, gdzie nie są one coraz odpowiednie sygnały, co powoduje powolny internet.

Najbardziej wiarygodne i prawdopodobnie najtańsze rozwiązanie, aby uzyskać dobrą prędkość i stabilne połączenie jest przejście do kabli Ethernet. 

Tak, to może brzmieć staromodnie i może trzeba poświęcić trochę przenośności, ale połączenia Ethernet są nadal najlepsze w dostarczaniu najlepszych prędkości i technologie bezprzewodowe nawet nie zbliżają się do Ethernets.

Dlatego większość systemów w środowiskach korporacyjnych jest podłączona przez połączenia Ethernet, większość profesjonalnych graczy i streamerów używa połączenia Ethernet dla minimalnych opóźnień plus użytkownicy otrzymują dedykowaną linię podłączoną do systemu.

Jeśli jesteś wygodny w korzystaniu z Internetu na komputerze PC lub laptopie i przenośność nie jest problemem, a następnie spróbuj przejść do połączenia przewodowego i poczuć różnicę w prędkości Internetu.

Wymień swój router

Jest to kolejna łatwa naprawa, chociaż może to kosztować trochę, jak już wspomnieliśmy wcześniej, czasami głównym winowajcą za wolną prędkość Internetu nie jest twój dostawca, ale rzeczywisty sprzęt, który używasz.

Jest to szczególnie w przypadku routerów bezprzewodowych, głównie zasięg routerów bezprzewodowych jest ograniczona i użytkownicy nie dostać odpowiednie sygnały we wszystkich miejscach, że dlatego wydajność Internetu może być różna w odniesieniu do miejsca, gdzie używasz go.

Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest po prostu wymienić router Wi-Fi i uzyskać lepszy jeden z większym obszarze zasięgu w ten sposób można uzyskać odpowiednie sygnały w każdym miejscu, podczas gdy prędkość Internetu będzie również poprawić. To rozwiązanie jest wyłącznie dla osób, które nie mają możliwości przejścia na sieć przewodową.

Skanowanie i sprawdzanie urządzenia

Jest to kolejna szybka poprawka dla poprawy prędkości Internetu, jak większość czasu urządzenie, na którym używasz Internetu jest pełzanie z niechcianych lub złośliwego oprogramowania, które jest za pomocą Internetu niewykryte, które nie tylko jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa urządzenia, ale również zmniejszyć prędkość Internetu w większości przypadków.

Inne czasy są proxy lub firewalle ustanowiony, który tłumi doświadczenie internetowe. Szybkie sprawdzenie antywirusowe może ujawnić te złośliwe programy lub można sprawdzić zapory lub proxy w ustawieniach sieciowych, aby zobaczyć, czy są one odpowiedzialne za powolne działanie Internetu.